Przejdź do pełnego widoku
Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

04 sie 2015, 18:21

Tak

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

10 sie 2015, 21:18

Witam i ja dołączam sie do tematu z jednym pytaniem jak sprawdzić czy wskaźnik temperatury mnie nie oszukuje nie chodzi mi to o czujnik temperatury tylko o sam wskaźnik istanieje taka możliwość aby to on mnie oszukiwał ? ponieważ już mowie dlaczego tak myślę, zmieniłem obrotomierz i wydaje mi się, że po tej zmianie wskazówka wchodzi na czerwone pole mój mechanik rozkłada ręce ponieważ niby już wszytsko sprawdzone tak jak w tym poradniku, a dalej sie grzeje chce ode mnie stary licznik tylko tu właśnie pojawia sie problem bo ja go kurde nigdzie nie mogę znaleść :/ i motyo cały czas sie grzeje a jeździć sie chce :/

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

10 sie 2015, 21:43

Jaki kolor masz na wskaźniku temperatury, biało-czarwony czy zielono-czerwony

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

10 sie 2015, 22:23

zielono-czerwony
Yamaha DT 125 Rok : 2000
Dodam jeszcze, że ten obrotomierz który kupiłem pochodzi z yamahy dt125 ale z 94 r. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie.

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

11 sie 2015, 6:14

Może ktoś Ci od 80 sprzedał ? Ja też mam zielono czerwony w 125

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

11 sie 2015, 9:42

Niby gościu twierdził, ze miał go w 125 wiec nie wiem jak to sprawdzić czy moze jak bede miał czerwone pole to przyłożyć termometr elektroniczny tylko gdzie dokładniej żeby to było dokładne

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

13 sie 2015, 20:10

Dzisiaj pożyczyłem dokładny termometr i okazuje sie, ze wskazówka mnie oszukuje (ale czujnik temperatury sprawdzałem i on jest okej) sondę od termometru włożyłem od góry do chłodnicy ObrazekObrazek


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

13 sie 2015, 22:49

Patrzyłem u siebie połowa skali to jakieś 93 stopnie. Włożyłam tak jak Ty w chłodnice[FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

13 sie 2015, 22:55

Czyli takie sprawdzenie okazuje sie być poprawnym (dzięki za info konrd278)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

14 sie 2015, 18:16

Masz zegary z 80tki
Odpowiedz