Odpowiedz

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

21 cze 2013, 10:39

Witam, mam pytanko jestem podczas wymiany tarcz sprzęgłowych ,czy jeżeli mam przekładki o grubości 1,2mm i nie są przebarwione ani nic to mogę je zostawić i nie wymieniać.?

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

21 cze 2013, 12:31

Tak.

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

06 sie 2013, 22:15

Odświeżysz foty ? :D

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

04 wrz 2013, 16:38

Mam problem. Jakiś czas temu zakładałem kompletne nowe sprzęgło, wszystko złożone było do kupy, ale sprzęgło po złożeniu i tak ciężko chodziło a regulacja na klamce musiała być mocno wykręcona (a przy silniku na maxa wykręcone). Teraz założyłem nową linkę bo myślałem że przez nią tak ciężko chodzi sprzęgło i sytuacja podobna z tym, że przy klamce możliwie maksymalnie mam już wykręcone. Jak rozumiem winą tutaj jest regulacja tą śrubą widoczną na tym zdjęciu na samym środku :
Obrazek

Wydaje mi się, że tą śrubę miałem już wkręcona chyba na maxa, a jeżeli dobrze zrozumiałem post Endurosa w tym temacie to w moim przypadku właśnie trzeba by było ją jeszcze bardziej wkręcić?
Jak tylko przyjdzie mi uszczelka to zaraz to rozbieram i sprawdzam, ale co jeżeli to jest już maksymalnie wkręcone?

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

04 wrz 2013, 16:53

Przed wkręcaniem tej śruby na koszu wkręć do końca regulację przy klamce do późniejszego dostrojenia luzu na klamce.
Teraz popychacz się oddalił, gdyż nowe tarcze są grubsze. Srut jest na miejscu ?

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

04 wrz 2013, 17:02

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia o jakim śrucie mowa, w którym to jest miejscu i jak wygląda?

Dobra, już się zorientowałem na twoim filmiku jak w 17 minucie ci wypada ta kulka. Ona powinna wypaść po przechyleniu motocykla jak zdejmę ten krótki popychacz? I czy tą kulkę mogę dobrać chociażby z łożyska?

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

04 wrz 2013, 17:12

Chyba chodzi o tą kuleczkę co się wkłada do tego wałka na środku ;)

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

04 wrz 2013, 17:29

Tak, z koronki jakiejś można wyciągnąć. 4,7mm ma średnicy.

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

10 wrz 2013, 19:12

Okazało się, że nie miałem dokręconego tego popychacza, dokręciłem go, zostawiłem i tak sporo luzu, złożyłem silnik do kupy i podczas jazdy okazuje się, że sprzęgło się ślizga, sprawdziłem to i powodem jest to, że wysprzęglik blokuje się na gaźniku, jak siłą trochę przestawiłem gaźnik na bok to przez chwilę było okej, ale zaraz gaźnik wrócił na swoje miejsce i dalej jest problem. Czy istnieje jakiś sposób na poprawienie tego, czy muszę jutro znów ściągać dekiel i wykręcić trochę ten popychacz?

Re: Demontaż sprzęgła - wymiana tarcz

10 wrz 2013, 20:19

Musisz podkręcić popychacz.
Odpowiedz