Tutaj możesz pokazać czym i jak jeździsz!

Regulamin forum

Umieszczaj zdjęcia tak, aby posiadały miniaturkę. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić - przejdź do poradnika.
Odpowiedz

Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 20:23

Witam wszystkich ;) chciałbym przedstawić moją Yamaszkę. Posiadam ją już ponad miesiąc. Kupiona do remontu, za opłacalną kwotę. Wielkim plusem jest to, że jest zarejestrowana na motorower (50 cm3). Powoli zaczynam ją remontować.
Na razie zrobiłem:
- nowy tłok Meteor i szlif cylindra
- pomalowanie wahacza, dekli silnika, układu wydechowego
Co mam zamiar zrobić:
- pomalowanie kielichów od teleskopów (szkoda, że nie oddałem ich razem z wahaczem)
- zmiana kierownicy, manetek, jakieś handbary
- odnowić koła
- nowa okleina
- ogarnąć elektrykę
- obszyć siedzenie
- zmiana kierunków i tylnej lampy
- nowy błotnik przedni
- na koniec jakieś pierdoły, zmiany śrub, polerowanie pierdółek itp.
- naklejenie kawałków folii na ramę tak jak miał Bartolini ;)
- no i koła SM jak się jakieś trafią i coś gotówki zostanie
Pare fotek, niestety nie zrobiłem zdjęć po kupnie, tak samo jak jej nie umyłem, tylko poszła od razu do rozebrania :F

Coś co mnie zaniepokoiło:
Obrazek
Wie ktoś po co jest ta dziurka?
Obrazek
Stary tłoczek, Wossner, teraz będzie Meteor, ale długo na nim nie będę jeździł :)
Obrazek
Kawałek silnika przed remontem
Obrazek
Obrazek
Tutaj już w trakcie:
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia były robione już późną porą, do tego telefonem, efekt jest, ale na kolana nie powala
Obrazek
Obrazek
Przed wkładaniem silnika ją umyłem:
Obrazek
Przy okazji widać pomalowany wahacz :F
Obrazek

I teraz liczę na waszą pomoc.
Nie wiem jaką okleinę wybrać, taką:
Obrazek
czy taką jak miałem
Obrazek
Polecacie jakieś kierunkowskazy?
Który błotnik będzie lepiej pasował?
http://allegro.pl/blotnik-przedni-yamaha-dt-125-r-re-yz-wr-yzf-cross-i5536083664.html
czy ten:
http://allegro.pl/blotnik-przedni-polisport-czarny-yamaha-yz-125-i5290839352.html

I jeszcze jedno pytanko :F opłaca się malować kierownicę na czerwono, będzie to pasować, bo kupiłem kierownicę od DT 125 2004r + i nie wiem czy zostawiać w oryginale, czy malować (do kierownicy będą manetki pro grip, czarno czerwone).

Zachęcam do krytykowania, oceniania i pomaganiu mi w projekcie. Chciałbym żeby była piękna, ale piękne są dopiero na SM :F
Z góry dziękuję za wskazówki :)

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 20:30

Jak to możliwe że jest zarejestrowana na 50? :D Bo właśnie chciałbym swoją też zarejestrować... :F

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 20:31

Ktoś musiał mieć dobre znajomości. W dowodzie jest normalnie Yamaha DT 125, nawet na ramie widnieje jeszcze oryginalna naklejka z różnymi informacjami, na której między innymi pisze, że Yamaha ma pojemność 124 cm3 :D

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 20:34

Jak to??? W dowodzie pisze że jest to 125?? To wychodzi na to że nie jest zarejestrowana na 50...

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 20:41

:F

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 20:48

tak dla sprostowania zdjęcia dowodu: http://tufotki.pl/PcKia
(W dowodzie jest Wpisana Yamaha DT 125, ale zarejestrowana jako motorower)

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 20:50

Zadzwoń i się zapytaj jak to zrobił i napisz mi na PW :F

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 21:10

Tylko, że on tego tak nie zrobił. Yamaha została sprowadzona z Niemiec w 2008r. i 1 właściciel w Polsce właśnie ją tak zarejestrował. (Musiał mieć dobre znajomości). A ten koleś od którego kupiłem był II właścicielem w PL i taką już kupił. Pytałem się go przy kupnie jak to się stało, że jest zarejestrowana, to powiedział że nie wie. Ale jedno jest pewne, bez znajomości tego nie zrobisz :F

Re: Yamaha DT 125R '98

19 lip 2015, 21:14

Aby tak zrobić wystarcza wtyki na przegladzie i u rzeczoznawcy i moto nawet 600 możesz zarejestrować na motorower. jak masz znajomościi pieniądze to wszytsko zrobisz :F :D
Odpowiedz