Odpowiedz

Re: Luz łożyska główki ramy

29 paź 2013, 20:09

Zobaczysz po dokręceniu. Musi być tak, żeby obracało się bez oporu i przy tym nie było czuć jakiegoś przeskakiwania.

Re: Luz łożyska główki ramy

13 sty 2014, 17:51

A więc zabrałem się dzisiaj za kasowanie luzu. Okazało się że półki dolnej nie trzeba zdejmować. Ale jest pytanie: luzu na lagach nie ma teraz nic, ale czuć delikatny przeskok kiedy kierownica jest idealnie prosto i chcesz przekręcić w lewo lub prawo (przednie koło jest w powietrzu-podnosnik). Czy coś może zaszkodzić główce ramy jeśli będę jeździł na takich łożyskach? Osobiście mi nie przeszkadza to przeskakiwanie, a pieniędzmi nie sram więc chciałbym jeszcze przyszły sezon przejeździć na tych łożyskach, da rade czy robić od razu ?

Re: Luz łożyska główki ramy

13 sty 2014, 17:57

przeskakiwanie nie jest dobrym symptomem.prawdopodobnie jest pęknięta bieżnia na główce ramy,lub oba łożyska przydałoby sie wyczyscic.

Re: Luz łożyska główki ramy

14 sty 2014, 18:40

Czyli jak mówicie, robić to czy można jezdzic z tym przeskakiwaniem?

Re: Luz łożyska główki ramy

14 sty 2014, 22:40

Jak nie obchodzi Cię układ kierowniczy, czy się kiedyś zatnie przy skręcaniu to nie rób :roll:

Re: Luz łożyska główki ramy

15 sty 2014, 16:28

Czyli robię. Jak ustawiłem tak, żeby kierownica nie przeskakiwała to na końcu lag jest luz poniżej 1mm, dużo czy mało? Jakie łożyska możecie polecić?

Re: Luz łożyska główki ramy

15 sty 2014, 18:47

Luzu nie sprawdzaj na lagach, bo lagi same w sobie pewnie mają już luz na panewkach.

Re: Luz łożyska główki ramy

15 sty 2014, 19:38

Tylko jak skręciłem te łożysko mocniej i sprawdzałem w ten sam sposób luz na lagach to wtedy ani drgnęły. I jeszcze jedno: czy w swoich DT też tak macie że jak wciśniecie przedni hamulec i wciśniecie przednie zawieszenie to jest takie tyknięcie?
Odpowiedz