Odpowiedz

Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/100

13 mar 2014, 21:50

Witam!!

Jak w temacie, prosiłbym o wypisanie jak najwięcej powodów, dla których DT 80 LCII pali 8semeczkę <lol> . Siedzi w niej kompletny układ wydechowy gianelli i tłok+głowica+cylinder 80ccm malossi. Z góry dzięki !

Re: Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/1

13 mar 2014, 21:54

malossi 80? Chyba 110 czy tam 105 czy nawet 115,

Pomyśl...Akcesoryjny wydech, który sprawia, że moto ma rezo w wysokiej partii obrotów, większy cylinder, większa dysza. Każdy tuning niesie za sobą wieksze spalanie :)

Re: Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/1

13 mar 2014, 22:16

O.o? Serio mogę mieć 110? Na cylku wyraźnie jest wybite malossi, vmax 90, na 5 i 6 biegu przestaje przyspieszać, czyli mniej więcej tak, jak zachowują się fabryczne Dtki (z tego co czytałem :P) A Ktoś wie jaka jest fabryczna dysza? Może tu siedzi winowajca? :P

Re: Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/1

13 mar 2014, 22:32

mi moja 80 na gianie paliła czasem 8l a zawsze w terenie śmigałem, po zmianie dyfa na oryginalnie spalanie spadło do 6l.

Re: Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/1

13 mar 2014, 22:49

Może nie zmieniles dyszy i nie dostaje paliwa na 5 i 6

Re: Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/1

23 mar 2014, 21:42

Masz rację Johnny, też wymieniłem na ten cylek i resztę mam seryjną i te same objawy z przyśpieszaniem :P v-max 90 i jedzie tyle samo na 5 co na 6 i na tych biegach również przyspieszenie słabnie. Z oryginalnym dyfuzorem i gaźnikiem (z oryginalną dyszą) spala mi max 5 l przy katowaniu :)

Re: Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/1

23 mar 2014, 21:59

Po co zakładać tuningowy cylek skoro reszta oryginal

Re: Wszystkie powody, których skutkiem może być spalanie 8/1

23 mar 2014, 22:03

Fakt to nie ma sensu :) Ja miałem w planach żeby dokupić gaźnik większy, wydech giannelli i zamontować koła super-moto ale są same problemy z tym więc odpuszczę chyba. Koła sm mają tarcze z przodu i z tyłu a ja mam bębny po obu stronach i jak to teraz przerobić <?> ... wydech ciężko dobrać, żaden nie pasuje :evil:
Odpowiedz