Rozmowy o wszystkim i o niczym.
Odpowiedz

Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

20 wrz 2013, 19:53

Witam,
pewien czas temu użytkownik Głowa93 wystawiał ogłoszenie o sprzedaży plastików na bak, byłem zainteresowany ale chciałem załatwić to przez allegro. O ile dobrze pamiętam na kolejny dzięń wystawił aukcję, kupiłem i zapłaciłem na podany numer konta po czym rzekomo paczka została wysłana, ale wróciła bo pomylił 1 cyfrę w kodzie pocztowym(paczka powinna i tak dojść bo na poczcie mają książki z kodami) następnie rzekomo wysłał po raz drugi ale niby mnie nie było w domu i paczka do niego wróciła w tydzień od daty wysłania, tu już wiedziałem że jest to kłamstwo bo zawsze paczka leży 14 dni na poczcie jeśli kogoś nie ma w domu, a u mnie listonosz zawsze zostawia paczki pod drzwiami. Zadzwoniłem na numer telefonu z allegro i okazało się że konto należy do matki kolegi Głowy93. Dostałem wiadomość od jego kolegi że bardzo przeprasza i że jest mu wstyd i dopilnuje aby kasa wróciła na konto, podałem numer ale nadal nic nie dostałem, a 8 dni temu wysłał wiadomość że Głowa93 zapewnia że wysłał pieniądze.
Ogólnie przestrzegam wszystkich przed tym oszustem, a sprawa będzie dalej się ciągnęła, jednak odpowiedzialność ponosić będzie właścicielka konta allegro.

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

21 wrz 2013, 1:20

To jest jakaś pomyłka pewnie, tak ogólnie to nie wiadomo co się z nim stało, nie ma go ani na forum ani na fb od paru tygodni, a zwykle był codziennie.

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

21 wrz 2013, 9:38

może się "ztoczył" na dno :F a tak na poważnie to może ktoś się podszywa ewentualnie ukradł konto ? zycze powodzenia w odzyskaniu kasy.

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

23 wrz 2013, 14:29

Na FB go widziałem i to często. Na forum możliwe, że celowo nie wchodzi. Jak dla mnie to bardzo możliwe, bo nie wiem czy wiecie, ale głowa jest w moim wieku, a cały ten czas żyliście w oszustwie :F. Tak samo po moto. Jak jechaliśmy to zapewniał, że wszystko ok, malinka itp. a okazało się, że przód w husce krzywy i porządnie leżała na jednej stronie, bo jest krzywa.

PS. Działa w Polsce (od niedawna) takie coś, że jeśli ktoś został okradziony lub poniżony na jakimś portalu w internecie to poszkodowany może od administratora się domagać wszystkich danych tej osoby, której szuka.

Pozdrawiam.

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

23 wrz 2013, 17:54

Właśnie rozmawiałem z Głową, powiedział że prześle mi potwierdzenie przelewu. Przelew ponoć zrobił w czwartek, ale nadal nic nie mam na koncie

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

25 wrz 2013, 19:03

Kasa za zwrot przyszła na moje konto, gdybym sie nie nadzwonił i nie rozmawiał z właścicielem konta na allegro to pewnie kasy bym ani plastików nie zobaczył. Można zamknąć temat.
(wiem że post pod postem ale raczej ważna informacja)

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

25 wrz 2013, 19:24

Ile te plastiki kosztowały ?

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

25 wrz 2013, 20:11

55 z wysyłką

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

25 wrz 2013, 20:19

nie jest to kradziez lecz OSZUSTWO, takie cos w polsce jest karalne nawet na kwote 10 zł, wiec bez problemu mogl bys mu sprawe założyć. Mysle ze Głowa93 widzial juz ten temat i na tym forum juz sie nie pojawi, a jesli tak to pod inna nazwa uzytkownika

Re: Głowa93 - oszust (kradzież przez ogłoszenie z forum)

25 wrz 2013, 20:54

Dziwne to dla mnie, nacinać na 55zł :F
Odpowiedz