Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 11:15

A jak chesz ją odpalić na popych to jak wciśniesz sprzęgło to koło zablokowane czy nie ?

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 11:58

Odpowiadam na pytania :P
Olej jaki został wlany to podajrze 10w 40 (daki mi dorzucil mechanik)
Moto chodziło z 5-10min...
Teraz najlepsze... gdy moto chodzi na luzie, pcham je z 1-2metry wskakuje na DT naciskam sprzeglo wbijam jedyneczke i jade :zdziwko: póżniej biegi mozna zmieniac normalnie. Tylko jak chcem się zatrzymać to wciskam sprzeglo hamuje i motor szarpnie i gaśnie.... TAk PRZEJECHALEM 20KM WCZORAJ WIEC mysle ze motor sie odpowiednio rozgrzal :roll:

Teraz druga rzecz... jak koncówka linki sprzegła jest zachaczona o ten dzyndzel co sie obraca (sory nie wiem jak to sie nazywa) Moto chodzi na luzie, wciskam ten dzyndzel wbijam bieg i jest to samo szarpniecie i gaśnie

+++

Ar2r pisze:A jak chesz ją odpalić na popych to jak wciśniesz sprzęgło to koło zablokowane czy nie ?


Tak KOLO jest ZABLOKOWANE.

PPP; Johnny

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 12:35

Nie wysprzęgla Ci, napisałem na samym początku. Musisz bardziej naciągnąć linkę.

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 13:04

A biegi zmieniasz po prostu bez sprzęgła o czym nie wiesz i niszczysz tylko kły w trybach skrzyni.

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 14:01

Ale co z tego jak naciagne.... Końcówke linki od sprzęgła zachacza się o wichajester :evil: :evil: (nie wiem jak to nazwac
) to co sie obraca na takiej sprężynce... I to Na wbitym biegu daje na MaXa tak jakby bylo sprzeglo wcisniete i motor dalej ma zblokowane koło <glowawmur>

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 14:35

Bo sprzęgło się reguluje śrubą na koszu sprzęgłowym.

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 17:47

Czyli to wina mechanika ? Mam do nie go jechać ? :F

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

20 paź 2013, 18:42

Jak on przeprowadzał remont i po tym motor nie chodzi jak powinien to od razu idzie się na reklamację.

Re: Naciskam sprzęgło, wbijam bieg i GAŚNIE...

09 lis 2013, 16:12

Też tak nieraz mam nawet na rozgrzanym ale jak dodam delikatnie gazu i wrzuce bieg to jest ok ale rzadko mi sie to zdarza :)

Może i odgrzałem kotleta ale myślę ,że to jest dobra rada.


Pozdrawiam
Kubuś
Odpowiedz